KAS IR MEMORIA?

MEMORIA ir Latvijā vēl nebijusi vietne, kurā tiek ievietotas atmiņas tikai par personām, kuras atrodas mūžīgajā laikā un telpā. MEMORIA skanējums un virzība ir gaiša, tas ir mūsu kopējā pagātnē balstīts, bet nākotnē vērsts skatījums.

MEMORIA moto – „Šodien dzimstošajos skan mūžīgais laiks”.

MEMORIA mērķis ir apkopot cilvēku atmiņu stāstus rakstu, foto un video formātos, lai tie tiktu saglabāti nākamajām paaudzēm un būtu pieejami visiem interesentiem.  Tādējādi, MEMORIA kļūst arī par cilvēcikās identitātes veicināšanas platformu, kas vairo piederības izjūtu valstij un kultūras telpai, kurā dzīvojam.

KĀDS IR MEMORIA STĀSTS?

MEMORIA radītā iespēja nodot citiem ļoti personisku liecību un atmiņas ne tikai par tuviniekiem, bet par jebkuru personu, ar kuru tās dzīves laikā ir bijusi saskare. MEMORIA stāsts ir konkrēts gadījums no dzīves, kas palicis atmiņā un spilgti raksturo mūžīgajā laikā esošu personu. Vispārējas ziņas par personas dzīvesgājumu MEMORIA tiek ievietotas īsa CV veidā.

MEMORIA visas personas ir pilnīgi vienlīdzīgas, neskatoties uz dzīves laika statusu un panākumiem. MEMORIA ideja - Ikviena dzīve ir bijusi dzīvošanas vērta.

KĀ PIEDALĪTIES?

Kārtība, kādā reģistrēties vietnē MEMORIA, ir viegla un saprotama ikvienam. Lai veiksmīgi reģistrētos vietnē www.memoria.lv, jāseko lapā atrodamajiem norādījumiem un jāaizpilda reģistrācijas forma.

Vietnē MEMORIA var reģistrēties ikviens interesents. Projektā aicinātas iesaistīties arī bibliotēkas, muzeji, arhīvi un organizācijas, kas nodarbojas ar diasporām.

KĀ IEVIETOT MEMORIA SAVU STĀSTU?

Reģistrētais MEMORIA lietotājs var pievienot neierobežotu skaitu Godināmo personu. Šim pašam lietotājam jāpievieno foto vai video materiāli par Godināmo personu, ja tādi ir. Iespējams ievietot foto un video materiālus, īsi tos komentējot.

GRIBI ATCERĒTIES KĀDU?

Lai atrastu kādu Godināmo personu, MEMORIA izveidots Godināmo personu meklētājs, ar kura palīdzību ir iespējams atrast sev interesējošo personu.

PALĪDZĒT CITIEM?

Interesenti aicināti ne tikai dalīties ar savu personīgo atmiņu stāstu, bet rosināt to darīt arī citus, tostarp palīdzot tos pierakstīt vietnē www.memoria.lv. Informējiet par vietni MEMORIA savus draugus, radus, kolēģus, apmeklētājus un citus interesentus! Īpaši dzīvesstāstu apzināšanā un dokumentēšanā aicinām piedalīties bibliotēkas. Rīkojiet sarunu vakarus, kuros tiek pierakstīti/ ierakstīti stāsti, kas tālāk tiek dokumentēti vietnē MEMORIA.

KĀ DOKUMENTĒT?

Stāstus  par Godināmo personu var pierakstīt vietnē www.memoria.lv . To var izdarīt reģistrētais lietotājs. Ja nav iespējama cilvēka reģistrēšanās vietnē MEMORIA,  viņa atmiņu stāstu par Godināmo personu MEMORIA administrācijai var nogādāt trešās personas.  Šādā gadījumā intervijas  ir iepējams sūtīt MEMORIA administratoram uz e-pastu : info@memoria.lv, vēstules tematā norādot : INTERVIJA un pierakstīt vēstuļu formā un sūtīt uz pasta adresi -  VAJAG PASTA ADRESI . Abos gadījumos klāt jāpievieno Godināmās personas fotogrāfiju/ -as, kā arī video materiālus, ja tādi pieejami. Atmiņu sniedzējam ir jābūt informētam, ka intervija tiks pierakstīta/ierakstīta, ievietošanai MEMORIA ar intervijas sniedzēja vārdu un uzvārdu.

Neskaidrību gadījumā sazinieties vietnes MEMORIA administrāciju:   info@memoria.lv